جنگ قدرت چاپ افست و چاپ دیجیتال

1397/03/21 10:53:32 مقاله

میان چاپ افست و چاپ دیجیتال رقابتی نیست

یکی بسکتبال است و یکی والیبال

اگر تا به حال به عنوان یک مشتری قصد ارائه ی سفارش چاپ داشته اید به احتمال زیاد سر دوراهی چاپ افست و چاپ دیجیتال گیر کرده اید. نکته ی جالبی که باید به شما ارائه دهیم این است که ساز و کار این دو نوع چاپ هیچ شباهتی به هم ندارد و تنها در ارائه ی چاپ با هم اشتراک دارند. چیزی شبیه به بسکتبال و والیبال که در توپ داشتن و با دست بازی شدن و ورزش بودن اشتراک دارند و دنیایشان کاملا متفاوت، متضاد و منحصر به فرد است. وقت شما را نمی گیریم و در خلاصه ترین حالت ممکن اطلاعاتی راجع به چاپ افست و  چاپ دیجیتال ارائه می دهیم؛ امیدواریم در انتخاب خدمات پیش روی شما تاثیر مثبتی گذاشته باشیم. 
  

چاپ افست؛ کمی دنگ و فنگ

اول اینکه کلید در اختیار داشتن یک چاپ با کیفیت در پروسه ی افست تهیه ی فایل استاندارد اولیه است. سیستم رنگ شما باید CMYK باشد و از نظر رزولیشن و سایر مولفه های تکنیکی مناسب طراحی شده باشد. پس از این اپراتور و متخصص های اجرایی وارد کار می شوند و باید طرح شما را در چهار پلیت استوانه ای شکل منقش سازند؛ این پلیت ها هر کدام وظیفه ی ایجاد طیفی مشخص از طرح شما را بر اساس سیستم 4 رنگی بر عهده می گیرد و با یک واسطه نقش را روی چاپ قرار می دهد. چاپ افست شبیه راه اندازی محصول یک کارخانه است، آماده سازی اش کمی زمان می برد و مشکل است اما پس از چرخیدن اولین چرخ دنده و در اینجا استوانه تا هر تیراژی کار قابلیت ادامه دارد. همین امر سبب پایین بودن قیمت تمام شده ی هر محصول و در انتها کیفیت ستودنی کار می شود؛ اما دو محدودیت بزرگ به همراه دارد؛ اول اینکه در تیراژهای پایین قابل استفاده نیست و دوم اینکه محصول اول تا محصول آخر همه به یک شکل خواهند بود در نتیجه نمی توان طرح هایی متفاوت در یک مرحله چاپ را در اختیار گرفت. سخن آخر این که چاپ افست تمامی ویژگی های مثبت خود را ارائه می دهد به شرطی که دستگاه مدرن و اپراتور متخصص در کار باشد؛ در نتیجه وسواسی که روی ارائه ی سفارش چاپ افست به خرج می دهید باید چند برابر سایر روش های چاپ باشد(زیرا باقی روش ها خیلی به نیروی انسانی و آماده سازی طرح و دستگاه نیاز ندارند). 
  

چاپ دیجیتال، به راحتی آب خوردن

چاپ دیجیتال دنگ و فنگ و آماده سازی و مشکل ندارد؛ طراحی کرده و دستور پرینت و چاپ را صادر می کنید. در این چاپ می توانید 30 طرح متفاوت درخواست دهید و از هر نمونه 10 چاپ طلب کنید. در کنار تمامی این ویژگی های مثبت و مناسب اما کیفیت(نسب به افست) حلقه ی مفقودی است که در تیراژهای بالا قیمت گران هم به آن افزوده می شود. بگذارید کار را برایتان راحت کنیم؛ تنها در صورتی سراغ چاپ دیجیتال بروید که تعداد خیلی محدودی سفارش داشته باشید؛ در غیر این صورت راه و چاره افست است. ارزان، با کیفیت و فوق العاده.   امیدواریم با خواندن این مقاله شباهت ها و تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال را درک کرده باشید که درک این دو مورد می تواند در رسیدن به هدف مورد نظر چاپی شما کمک کند   

از ست های اداری چه می دانیم؟

در این نوشته به ست های اداری می پردازیم و به عبارتی زیر و بم آن ها را در خواهیم آورد

فاکتور، کاری کنید که از معامله باشما احساس افتخار کنند

اگر به بحث فاکتور و رسیدهای مالی علاقه دارید یا اینکه ناخواسته مسیرتان به این وادی اقتصادی پیچیده افتاده است؛ با ما همراه باشید.

ست های اداری، محصولی برای حرفه ای ها

توصیه هایی در ارتباط با ست های اداری

چاپ کهن مجهزترین مجتمع چاپ کشور

  • سیمرغ بلورین دوازدهمین دوره مسابقات تخصصی چاپ ایران
  • سیمرغ بلورین سیزدهمین دوره مسابقات تخصصی چاپ ایران
  • اثر ممتاز جشنواره تخصصی چاپ ایران توسط هیئت داوران
  • لوح تقدیر به عنوان اثر برتر جشنواره چاپ ایران
  • لوح تقدیر از جشنواره و گرامیداشت دویست سال صنعت چاپ ایران