طراحی کارت ویزیت

بازدید

توجه داشته باشید هدف از این  پست ایجاد چارچوبی ذهنی برای طراحی کارت ویزیت و نمونه های موفق است. یعنی شما خود می توانید دست به کار شوید و کارت ویزیت خود را طراحی کنید. در این مسیر اگر نیاز به مشاوره یا چاپ داشتید ما در کنار شما خواهیم بود. حتی خوشحال می شویم در صورتی که یکی از محورهای طراحی ارائه شده توجه شما را جلب کرده؛ به شما کمک کنیم تا کارت ویزیت خود را بر مبنای آن اصل یا حتی چکیده ای از چند اصل طراحی و چاپ کنید.

 

کارت ویزیت خود را طراحی کنید

 

بررسی چند نمونه ی موفق طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

 

سخن گفتن در باب اهمیت کارت ویزیت کاری است که بسیار صورت گرفته. در این جا بدون قصیده سرایی تنها برای تاکید از Caitlin Jordan نقل قولی می آوریم:
کارت ویزیت بازتاب دهنده ی شخصیت شما است. در واقع شما همه ی آن چه هستید را ارائه می دهید و از طریق عرضه ی خود اقدام به ساختن روابط کاری و حرفه ای می کنید.
نقل قول بالا از نوشته ی او در سایت معتبر canva.com آورده شده است. در ادامه چند نمونه موفق طراحی کارت ویزیت را از نظر می گذرانیم و سعی بر آن داریم تا نشان دهیم چگونه می توان با رعایت یک سری اصول ساده کارتی حرفه ای و زیبا در اختیار داشت. شیوه ی کار این گونه خواهد بود که برای هر اصل یا محور طراحی که اعلام می کنیم؛ یک مثال هم ارائه می شود. با ما همراه باشید.

۱- همزیستی سادگی و زیبایی در طراحی کارت ویزیت

انواع طراحی کارت ویزیت

گاهی بهترین انتخاب کار کردن در اوج سادگی است. البته این امر بسته به انتخاب شما دارد و بررسی چند و چون شرایط، کسب و کار، مشتری ها و غیره. اما به کل کسی نمی تواند تاثیرگذاری طرح ها ساده را زیر سوال ببرد.

۲- طرح ساده کارت ویزیت  روی کاغذهای شفاف

طراحی کارت ویزیت شفاف

گاهی بهره گیری از امکانات چاپ روی انواع کاغذها می تواند مفید به فایده و تاثیرگذار باشد. زیبایی کار زمانی مشخص می شود که یکی از مشتریان را در حال بررسی کارت ویزیت منقش به مشخصات خود مشاهده کنید. حضور و عدم حضور نور نمایه های مختلفی از کارت ویزیت شما نمایش خواهد داد.

۳- مخصوص، انحصاری و ویژه طراحی کنید

طراحی کارت ویزیت ویزه

کارت ویزیتی موفق است که فارغ از مالک و صاحبش، زنده باشد و نفس بکشد. به دیگر سخن کارت شما باید در دست هر شخص مخصوص خود او رفتار کند. تصویر بالا را نگاه کنید؛ مانند انسان ها هر طرح با دیگری متفاوت است و در واقع هر کارت ویزیت با این که یک کسب و کار را معرفی می کند در عین حال ویژگی های انحصاری خود را دارد. درست شبیه آدم ها.

۴- به ابعاد کارت ویزیت حساس باشید

 

طراحی کارت ویزیت در ابعاد مختلف

علاوه بر طراحی شما، ابعاد و شکلی که کار خود را در قالب آن ارائه می دهید مهم و حیاتی است. سعی کنید با مشورت چاپخانه ابعادی متفاوت از کلیشه های موجود در بازار را به خدمت بگیرید. گاهی شکل متفاوت کارت می تواند توجه و علاقه ی افراد را به خود جلب کند.

ابعاد طراحی کارت ویزیت

اندازه طراحی کارت ویزیت

۵- به خطوط منحنی در طراحی کارت ویزیت روی خوش نشان دهید

 

طراحی کارت ویزیت منحنی دار

توجه داشته باشید که حتی وقتی اضلاع منحنی کار می شوند می توان طرحی ساده را به کار گرفت و هنوز هم کاری جذاب و فوق العاده مانند آن چه در بالا مشاهده می کنید ارائه داد.

۶-  جایزه طراحی کنید

طراحی آنلاین کارت ویزیت

همان طور که گفتیم تمامی هدف از ارائه کارت ویزیت جا گذاشتن یاد و خاطره ی کارمان در نزد مشتری یا افرادی است که می توانند مشتری های آینده کاری ما باشند. در نتیجه کارت ویزیت باید خاص باشد و به قولی فرد دارنده ی آن را جادو کند. گاهی استفاده از یک پاکت مانند آن چه در بالا نمایش داده شده می تواند احساس هدیه را ایجاد کند. با طراحی در این قالب های این پیام را به شخص مقابل می دهیم که برایمان خیلی عزیز است که به راحتی یکی از کارت های فوق العاده ی خود را نزد او به یادگار باقی می گذاریم.

۷-باقی گذاشتن نشانه ای شخصی

طراحی کارت ویزیت شخصی

در تصویر مشخص است که پس از چاپ، شخص خود مهر کسب و کارش را روی کارت های ویزیت قرار داده. چه چیزی از این صمیمی تر؟ مثل نامه ی شخصی برای یک عزیز. اگر حجم کاری به شما امکان می دهد سراغ چنین راهکارهایی باشید.

۸- روحیه طنز و غیر رسمی داشته باشید

طراحی کارت ویزیت طنز

در شرایطی که تعدد رفتارهای ناخوشایند در برخوردهای روزمره واقعا روح آدمی را آزرده می سازد، گاهی دریافت کردن کارت ویزیتی که درون مایه ی طنز دارد و نگریستن به آن لبخند را به لب ها هدیه می دهد می تواند دلپذیر و خاص باشد. در نتیجه می توان خلاقیت طراحی را به این سمت و سو نیز سوق داد.

۹-در طراحی کارت ویزیت به سمبل ها توجه کنید

این که لوگو یا سمبل شرکت و کسب و کار خود را از چه طریق ارائه می دهید اهمیت دارد. گاهی به کارگیری خلاقیت در چاپ یا حک کردن لوگو روی کارت ویزیت می تواند باعث طی شدن راه صد ساله در یک شب شود.

طراحی کارت ویزیت خلاقانه

طراحی کارت ویزیت لوگو دار

۱۰-بازی با رنگ ها در کارت ویزیت

بازی رنگ ها در طراحی کارت ویزیت

دنیای رنگ ها بی نهایت گسترده و پر از پیچیدگی است. در نتیجه قصد پرداختن به آن را نداریم. تنها به یک نکته می پردازیم و مثال های ارائه شده در راستای همین نکته خواهند بود؛ تضاد بین رنگ ها می تواند جذابیت بصری فوق العاده زیبایی پدید آورد.

بازی با رنگ ها در طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت رنگی

 

۱۱- در طراحی کارت ویزیت نشانی از کسب و کار خود داشته باشید

نشانی کسب و کار در طراحی کارت ویزیت

مهم است که طراحی کارت ویزیت شما نشانی از کسب و کارتان داشته باشد. چه بهتر که این نشان با سلیقه و المان های بصری کار شده باشد. به عنوان مثال کارت بالا متعلق به یک برنامه ریز میهمانی است؛ می توان از این زیباتر کار خود را نمایش داد؟ ساده، زیبا و کاربردی. به نمونه های دیگر توجه کنید:

طراحی کارت ویزیت و نشانی کسب و کار

درج آدرس در طراحی کارت ویزیت

۱۲- در طراحی کارت ویزیت تغییر جهت دهید

تغییر جهت در طراحی کارت ویزیت

آیا قانون است که همواره جهت نوشته موازی ضلع بزرگ یا طول حرکت کند؟ خیر؛ شما می توانید در جهت عرض یا ضلع کوچک طراحی خود را گسترش دهید. شاید حتی گاهی مناسب باشد که مایل طراحی کنید. به خاطر داشته باشید هر مدیوم یا قالبی که کار و طراحی شما را زیبا سازد دوست داشتنی و قابل احترام است؛ پس از آن استفاده کنید.

طرح عریض طراحی کارت ویزیتطرح گوناگون طراحی کارت ویزیت

۱۳-هنگام  طراحی کارت ویزیت مواد مختلف را امتحان کنید

استفاده از مواد مختلف در طراحی کارت ویزیت

آیا می دانید اولین کارت های ویزیت روی فلزات و چوب کار شده اند؟ چطور است که برای کار خود بار دیگر به این سنت رجوع کنید؟ اگر فکر می کنید که ماهیت کار شما این ساختار شکنی و بازگشت به دوران کهن را می پسندد، چرا که نه؟ حتما مواد مختلف را برای ساختن کارت ویزیت خود امتحان کنید.

۱۴-  در طراحی کارت ویزیت تایپوگرافی را فراموش نکنید

تایپو گرافی در طراحی کارت ویزیت

استفاده از کلمات در نقش المان های بصری کاری است که از دیرباز میان ایرانیان رونق داشته است. خوشنویسی هنری است که به نوعی اولین قدم ها در طراحی تایپوگرافی ایرانی را برداشته است. اگر در این زمینه وقت بگذارید و خلاقیت به خرج دهید می توانید بازخوردهای فوق العاده جالبی از کارت ویزیت خود دریافت کنید.

۱۵- در طراحی کارت ویزیت از تصاویر مختلف بهره ببرید

استفاده از تصاویر در طراحی کارت ویزیت

مثال فوق در نوع خود بی نظیر است. تا به حال فکر کرده اید که می توان کارت ویزیت هایی داشت که یک روی ثابت دارند اما مشخص نیست آن طرفشان چه چیزی نقش بسته؟ از این تکنیک استفاده کرده و کارت ویزیت خود را در هیبت یک المان طراحی ارائه ندهید نه تنها برگه ای که تصویری دارد و یک سری اطلاعات و به هیچ عنوان توجه کسی را جلب نمی کند.

۱۶- اشکال خاص در خدمت کارت ویزیت

استفاده از اشکال خاص در طراحی کارت ویزیت

گاهی لوگو یا کار شما شمایل ویژه ای دارد. در این شرایط یکی از گزینه های طراحی خود را معطوف این گزینه کنید که می توان کل کارت را در قامت همان شمایل کار کرد. هرچند نیاز به سلیقه در طراحی و البته چاپ و برش دارد؛ اما اگر دقیق و با رعایت اصول کار شود نتایج فوق العاده ای در بر خواهد داشت.

۱۷- در طراحی کارت ویزیت طرح های اشنا را به خدمت بگیرید

استفاده از طرح آشنا در طراحی کارت ویزیت

طرح ها یا قالب های آشنا گاهی اوقات بهترین راهکار برای کسب محبوبیت هستند. مثال بالا یک برگه پاسور را برای ارائه ی کارت ویزیت خود انتخاب کرده است. تکِ دل.

استفاده از طرح های آشنا در طراحی کارت ویزیت

در ادامه ی مورد قبل می توان افزود که گاهی قالب پیام هایی که در گوشی های تلفن همراه رد و بدل می شوند هم می توانند چارچوب های زیبایی برای دربرگیری اطلاعات یک کارت ویزیت باشند.

۱۸- طراحی کارت ویزیت باریک یا Slim

طراحی کارت ویزیت باریک

این یکی را اگر سیگاری هستید به خوبی متوجه خواهید شد. همان طور که سیگارها در نوع معمولی(کلفت) و باریک(Slim) وجود دارند، کارت های ویزیت هم گاهی به صورت باریک تاثیرگذاری بیشتری خواهند داشت.

۱۹- در طراحی کارت ویزیت خلاق باشید

طراحی کارت ویزیت خلاقانه

کارت ویزیت شما می تواند بیانگر خلاقیت شما باشد. در نتیجه اگر کسب و کاری دارید که مزیت حضور در آن خلاق بودن است؛ آن را در کارت ویزیت خود نمایش دهید. در واقع به مشتری و مخاطب خود ثابت کنید که واقعا و در عمل چه کیفیتی دارید.

۲۰-در طراحی کارت ویزیت کاربردی طراحی کنید

 

طراحی کاربردی کارت ویزیت

شاید کمی خشن به نظر برسد اما کارت ویزیت شما می تواند یک رنده کوچک باشد. هرچند در اینکه چه قابلیت یا کاربردی را در دل کارت ویزیت خود می گنجانجید باید کار کارشناسی صورت دهید اما به طور کلی کاربردی بودن کارت شما به معنی مفید و موثر بودن

دیدگاهتان را بنویسید